Я, ти, МИ – БУДУЄМО РАЗОМ СПІЛЬНОТУ!!!

Пам’ятаєте, як у дитинстві серед спекотного літа мріяли про річку чи море, щоб з розгону шубовснути у воду? Летіли навсібіч бризки, інколи навіть і прохолодної води, а ми божеволіли від радості.
Саме з такими емоціями 13 листопада 2022 року ми поринали у миробудівний конкурс «Я, ти, МИ – будуємо разом спільноту!», організований працівниками Карітас-Броди для інтеграції внутрішньо переміщених осіб і місцевих жителів у спільний життєвий простір.
Скільки нас було? Не мало й не багато – 40 учасників.
Ми не ділилися на переміщених осіб і місцевих жителів. Ми обирали команду залежно від кольору стрічки – власного емоційного стану.
(Чи хтось здогадувався? Хтось, звичайно!)
Скільки конкурсів ми провели? Багато. Різних. «Хто його знає?»
Цікаво було поринути у світ лексичного багатства української мови, дізнаючись, а дехто й знаючи, тлумачення різних слів, як-от, наприклад. що мармиза – це обличчя; гендлювати – торгувати чи спекулювати, а пуцьвірінок – безпере пташеня або мала дитина.

У конкурсі «Правда чи брехня» команди поринули у світ мовних див. Для багатьох це стало відкриттям.
Що саме? Двірець – це все-таки вокзал.
Хідник – тротуар, а не вхід у печеру.
Цікаво було за дійством спостерігати, бо між собою змагалися не окремі групки людей, а команди. А щоб суперник не побачив відповідь, капітани навіть ховали картки з відповідями за пазуху.
Пограли в Крокодила. Найспритнішими виявилися дітлахи із синьої команди. У конкурсі «Емодзі» позмагались за знання значень смайликів.
Команди наповнювали свій час і простір спільною інтелектуальною дією.
А от забава «Яблучний бум», безперечно, сподобалася усім – бо усі шалено бігали у пошуках яблук. Не важко ж!
Дружно складали команди й слова у конкурсі «Не горобець». Знавцем неістот стала команда зелених – 12 слів за одну хвилину. А команда рожевих вирішила, що оса й щука це віднині неістоти.
Конкурс «Секрет» став завершальним. Що було у Секреті? Унікальні місця південного регіону нашої рідної України – Херсонщини. Символічно. Можливо. Але цікаво, що навіть херсонці не всі ці місця знали.
Тому сім озер Бродівщини херсонці шукали на Херсонщині.
А от бродівчани острів Джарилгач знали.
А все ж таки Херсонщина. Що ж там є цікавого?
Унікальне Лемурійське озеро, солоність якого перевищує Мертве море; коса Бирючий острів, Джарилгач – найбільший острів України; Асканія Нова – найбільший степовий заповідник у Європі; Гранд-каньйон або Херсонські гори – Місце щасливих людей – так їх назвав Кузьма Скрябін; дельта Дніпра, Рожеве озеро й не тільки… Це все вже є нашим, рідним, українським!
Цікавий, емоційний, пізнавальний конкурс завершився церемонією нагородження команд. А завдяки підтримці чеського проєкту «Екстрена допомога вразливим ВПО у Львівській області, Україна» (координатор Тарас Боярчук, який був і незамінним членом журі) команди отримали солодкі призи й смачний вечірній презент.
Дякуємо директору БФ «Карітас-Броди» Ярославу Царику за підтримку в організації й проведенні конкурсу інтегрованої реальності ВПО та місцевих жителів, прибрані психологічні кордони й теплу, дружню, командну атмосферу.
Перемогла команда зеленого кольору, а виграла – дружба. Команди змагалися, водночас будуючи разом спільноту. І це нам справді сьогодні дуже потрібно – разом будувати життєвий простір!

Захід відбувся за підтримки проєкту “Екстрена підтримка вразливих ВПО у Львівській області”.